Resultaten actiedagen afleiding achter het stuur

Resultaten actiedagen afleiding achter het stuur

Op 3 en 4 februari nam politiezone MIRA deel aan de nationale actiedagen rond afleiding achter het stuur. Gedurende 48 uur zette de verkeersdienst extra in op afleiding tijdens het rijden, met bijzondere aandacht voor gsm-gebruik achter het stuur.

Tijdens deze gerichte controles werden zes bestuurders betrapt op het gebruik van hun gsm tijdens het rijden. Hun rijbewijs werd onmiddellijk ingetrokken voor een periode van 15 dagen.

Hoewel elke inbreuk er één te veel is, tonen deze cijfers aan dat dergelijke sensibiliserings- en handhavingsacties hun effect niet missen. De beperkte vaststellingen wijzen erop dat steeds meer weggebruikers zich bewust zijn van de gevaren van afleiding achter het stuur en hun rijgedrag hieraan aanpassen.

Politiezone MIRA blijft inzetten op zowel controle als sensibilisering om de verkeersveiligheid te verhogen. Afleiding achter het stuur blijft immers een belangrijke oorzaak van verkeersongevallen. De boodschap is duidelijk: wie zich concentreert op de weg, beschermt niet alleen zichzelf, maar ook andere weggebruikers.